21 czerwca 2026
1. Dziś w parafii gościmy kleryka z naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego i dziękujemy mu za podzielenie się świadectwem. Kolekta z dzisiejszej niedzieli, jak było zapowiedziane, przeznaczona jest na utrzymanie seminarium. Proszę o modlitwę o liczne i święte powołania do kapłaństwa.
2. Kalendarz liturgiczny:
3. Msze święte na zakończenie roku szkolnego: w Werblini w czwartek o 1140, w Starzynie w piątek o 800.
4. W najbliższą sobotę o godz. 1100 w Ostrowie odbędzie się uroczystość konsekracji tamtejszego kościoła. Ks. proboszcz Andrzej Buja serdecznie zaprasza.
5. W przyszłą niedzielę Salezjanie zapraszają na Festyn Rodzinny w Kniewie (al. Lipowa 117). Przygotowali sporo atrakcji (m.in. spotkanie z rycerzami, pokaz iuzjonisty, loteria fantowa itd. – więcej na plakacie i ulotkach).
6. Dziękuję bardzo panu Kornelowi Białkowi oraz jego współpracownikom za wyprostowanie pomnika nagrobnego ks. proboszcza Franciszka Tyczyńskiego przy naszym kościele.
7. Dziękujemy za troskę o nasze kaplice, kapliczki i krzyże. Za sprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom Starzyna, ul. Mechowska, Dominikańska i Polna, a tym tygodniu prosimy mieszkańców Starzyna, ul. Słoneczna i Spokojna.
8. U ministrantów „Gość Niedzielny” i „Głos Michała Archanioła”.
9. Zmarła nasza parafianka, śp. Agnieszka Dominik, l. 93 z Sulicic. Jej pogrzeb odbył się w sobotę w Krokowej. Wieczny odpoczynek...