Zesłanie Ducha Świętego

19 maja 2024

1. Jutro II Dzień Zielonych Świąt – Święto Maryi Matki Kościoła.

2. W kalendarzu liturgicznym:

• Środa – św. Rity z Casci, zakonnicy. Zapraszamy na mszę świętą o godz. 19.00 i nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Kartki z wypisanymi prośbami można zostawić do godz. 18.45.
  • Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Piątek – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

3. W sobotę 25.05. po mszy świętej o godz. 7.00 wyruszy pielgrzymka na kalwarię wejherowską – po uroczystościach możliwość powrotu autokarem o godz. 14.00 – koszt 10 zł. W niedzielę o godz. 8.00 autokar zabierze osoby chętne najpierw z Werblini, a następnie ze Starzyna.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych, a w tym tygodniu prosimy mieszkańców Parszkowa.

5. 30 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Procesje w tym roku pójdą trasami:

Starzyno: ul. Długa, Klonowa, Mechowska, Długa

I Ołtarz przy ul. Długiej – (Kasara),

II Ołtarz przy ul. Długiej – u p. Marciniak,

III Ołtarz przy ul. Klonowej,

IV Ołtarz przy kapliczce – przygotowują mieszkańcy ul. Mechowskej i Dominikańskiej.

Werblinia

ul. Św. Rocha, Żarnowiecka i Kwiatowa.

6. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła”i „Gość Niedzielny”.

7.  W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Romana Chołkę, l. 76.

I – Dariusz Kozłowski, par. Leśniewo i Karolina Dawidowska, par. Starzyno

II – Mateusz Parchem, par. Starzyno, Julia Śledź, par. Chłapowo