4. Niedziela zwykła

29 stycznia 2023

1. W czwartek uroczystość Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej kończymy okres Bożego Narodzenia – msze święte o godz. 7.00, 17.00 i 18.00, na każdej mszy świętej święcimy gromnice. W biurze parafialnym do nabycia świece dzieci pierwszokomunijnych w cenie 35 zł, które poświęcimy a w czasie mszy wieczornej.

2. W piątek dzień św. Błażeja – po mszach świętych błogosławieństwo świec od chorób gardła.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i w sobotę.

4. W pierwszy czwartek miesiąca wspólna msza św. dla wszystkich ministrantów o g. 18.00, a później spotkanie na plebanii z podsumowaniem czasu kolęd.

5. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o g. 20.00 na plebanii.

6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na kolejne nabożeństwo wynagradzające za zniewagi przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi – różaniec i rozważanie tajemnicy rozpocznie się o g. 9.30.

7. Za tydzień w niedzielę przypada św. Agaty – poświęcenie chleba i wody na mszach świętych o godz. 7.00 i 8.30.

8. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci i rodziców pierwszokomunijnych. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania spotyka się w przyszłą niedzielę na mszy o g. 18.00, a później na katechezie.

9. Plan wizyty duszpasterskiej:

• 30 stycznia (poniedziałek) – Starzyno ul. Pucka, Spokojna, Ogrodowa, Malinowa i Słoneczna (od godz. 13.00).
  • 31 stycznia (wtorek) – kolędy dodatkowe – można zgłosić w biurze parafialnym.

10. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.

11. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

• Wtorek – św. Jana Bosko, prezbitera.
  • Czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego.
  • Piątek – św. Błażeja, biskupa i męczennika.

12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina, a w tym tygodniu w środę po mszy wieczornej o sprzątanie kościoła i zdjęcie dekoracji świątecznej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Nowy Świat.

Ładowanie…

Polecamy