Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada 2022

Każdego roku 1 listopada każe nam podnieść głowę do góry i oderwać wzrok od tego, co na co dzień tę głowę zaprząta - pomyśleć trochę o rzeczywistości nieba. Taką właśnie perspektywę ma każdy chrześcijanin: niebo, a papież Franciszek przypomina nieraz, że "chrześcijanin powinien mieć serce zakotwiczone w niebie".

Tradycyjnie tego dnia udajemy się na groby naszych zmarłych, by modlić się o ich udział we wspólnocie świętych w niebie. Gromadzimy się jednak przede wszystkim tego dnia na Eucharystii, by prosić ten wielki zastęp świętych, aby byli dla nas przewodnikami na drodze życia i aby ta droga doprowadziła nas do świętości.

Wśród wielkiej liczby wiernych, punktualnie o g. 12.00, na Cmentarzu parafialnym rozpoczęła się procesja za zmarłych, której przewodniczył Ks. Bolesław Liss. Następnie celebrowana była msza święta ku czci Wszystkich Świętych za wszystkich zmarłych parafian. Tradycyjnie już przy wejściach na cmentarz młodzież zbierała datki na Puckie Hospicjum Św. Ojca Pio - dziękujemy młodzieży za zaangażowanie!

Zachęcamy do nawiedzania cmentarza i modlitwy za zmarłych. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust za zmarłych realizując zwykłe warunki odpustowe, modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarz.

Polecamy