W sobotni majowy dzień prawie 50-osobowa grupa udała się wspólnie na Kanał Elbląski i do Gietrzwałdu. Na elbląskich pochylniach podziwialiśmy konstrukcje zbudowaną ponad 150 lat temu oraz mogliśmy ciszyć się wspólnym radosnym czasem. Po rejsie (trochę po trawie, a trochę po wodzie) udaliśmy się do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, by w maryjnym miesiącu pokłonić się Matce Boga w miejscu, gdzie Ona sama ukazała się dzieciom gietrzwałdzkim. Dzień zakończyliśmy pobytem w Gdańsku.