- Rozpoczynamy święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże 20 zł - oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
- W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi ks. Jan uda się w najbliższy piątek, a ks. Krzysztof w sobotę.
- W pierwszy czwartek miesiąca wspólna msza świętej dla ministrantów o godz. 18.00, a następnie spotkanie na plebanii. Nie będzie zbiórki w środę.
- Spotkanie Kręgu biblijnego w czwartek o g. 20.00 na plebanii.
- W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na pierwsze Nabożeństwo wynagradzające za bluźnierstwa i zniewagi wypowiadane wobec Niepokalanego Serca Maryi - modlitwę, do której wzywała Matka Boża Fatimska i którą chcemy podjąć przez kolejne pięć sobót miesiąca. Nabożeństwo złożone będzie ze wspólnego różańca, rozmyślania nad tajemnicą i Komunii Świętej. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę o godz. 9.00. Na to wydarzenie zapraszamy również wszystkie Róże Różańcowe naszej parafii, które po modlitwie będą miały swoje spotkanie organizacyjne. Więcej o nabożeństwie pierwszych sobót w naszym dzisiejszym biuletynie.
- Mężczyzn którzy chcieliby być członkami Męskiej Róży Różańcowej prosimy o zgłoszenie się do biura parafialnego.
- Jak co roku organizujemy mikołajki – prosimy o przynoszenie słodyczy na plebanię.
- U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym do nabycia kalendarz rolnika w cenie 35zł.
- Zapowiedzi przedślubne:
- III-cia: Patryk Kwidziński i Marcelina Brzezińska z par. Starzyno.
10. III-cia: Radosław Skrzypkowski z par. Starzyno i Dominika Konkel z par. Puck Fara.
11. W kalendarzu liturgicznym:
- środa – Święto św. Andrzeja, apostoła.
- sobota - Św. Franciszka Ksawerego.
12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sulicic, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Osiedle Leśne.