Plebania w Starzynie powstała prawdopodobnie niedługo po założeniu parafii wraz z budową pierwszego kościoła. Pierwsza potwierdzona informacja  dotycząca plebanii pochodzi z 1583 roku. Pierwotnie zbudowana była ona z drewna na mocnym fundamencie, a dach pokryty był słomą.

Na przełomie XIX wieku wybudowano nową plebanię. Jest to murowany budynek z dachem pokryty dachówką o wymiarach 19x12,5m. Pod koniec czerwca 1986 roku założono na budynku nowy eternitowy dach, z powodu zniszczeń poprzedniego.

Plebania posiada kilka pomieszczeń: biuro parafialne, kuchnia, spiżarnia, łazienka, jadalnia, sypialnie i pokój salonowy. Na początku XX wieku do zabudowań gospodarczych przy plebani należała obora dla krów, owiec, cieląt, murowana stajnia dla koni, stodoła i wozownia z drzewa. W miejscu chlewni w 1987 roku został przebudowany dom katechetyczny wraz z mieszkaniem. Prace te zostały wykonane przy dużym zaangażowaniu parafian. W nowo wybudowanym mieszkaniu mieszkał były proboszcz parafii – ks. kanonik senior Włodzimierz Ebertowski wraz z gospodynią, później ks. kanonik senior Władysław Żakowski. Obecnie w pomieszczeniach tych mieszka ks. proboszcz.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.