Wieś ta leży w odległości 3 km na północ od Starzyna. W trakcie swoich dziejów miejscowość przybierała różną nazwę: Parskau, Parskaw, Parzkaw, Parszkowa, Parschkau. W 1934 roku ostatecznie przyjęła nazwę Parszkowo.

W XV wieku wieś ta była własnością rycerską, należącą do rodziny Parszkowskich. W latach 1922-1939 właścicielem miejscowości był major lotnictwa i poseł na sejm Zygmunt Tebinka. W Parszkowie znajduje się dworek zbudowany ok 1880 roku przez rodzinę Koziczkowskich. Za tym dworkiem, w kierunku północnym znajduje się nieduży park z założoną na początku XIX wieku aleją. Z dawnego folwarku zachowały się jedynie dwa budynki.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.