ks. kanonik mgr Jan Plottke

Proboszcz

Ks. Jan urodził się 10 czerwca 1968 roku w Czarnej Dąbrówce. W 1974 roku rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej Rokitki-Rokity. W latach 1982-1986 uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego św. Stanisława Kostki w Płocku. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku-Oliwie, a w 1992 roku przyjął święcenia kapłańskie. W latach 1992-1996 pełnił obowiązki wikariusz w parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela i św. Brata Alberta w Gdyni-Chylonii. W latach 1996-2004 zostaje wikariuszem w parafii Chrystusa Króla i Błogosławionej siostry Alicji w Wejherowie. Od 1 sierpnia 2004 roku jest proboszczem w starzyńskiej parafii.

ks. mgr lic. Krzysztof Sieniawski

Wikariusz

Ks. Krzysztof Sieniawski urodził się 27 stycznia 1989 roku. Pochodzi z Parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Gdańsku, gdzie przez lata należał do służby liturgicznej. Ukończył V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku-Oliwie i po zdaniu matury wstąpił do Gdańskiego Seminarium Duchownego. Jako akolita odbywał praktyki duszpasterskie najpierw w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Gdyni Cisowej, a następnie w Parafii pw. Trójcy Świętej w Wejherowie. 12 czerwca 2013 r. z rąk ks. abpa Sławoja Leszka Głódzia przyjął święcenia diakonatu. Pierwszą parafią praktyk diakońskich była dla niego Parafia pw. św. Faustyny Kowalskiej w Rotmance. Następnie 24 maja 2014 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk abpa Sławoja Leszka Głódzia.

Dotychczas miejscem posługi ks. Krzysztofa były następujące parafie: parafia Niepokalanego Serca Maryi w Leśniewie – wikariusz od 01.07.2014 r. do 30.06.2017 r.; parafia pw. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Kielnie - wikariusz od 01.07.2017 r.  do 16.08.2017 r.; parafia pw. Bł. Doroty z Mątew w Gdańsku Jasieniu - wikariusz od 16.08.2017 r. do 30.06.2020 r.

W ostatniej parafii ks. Krzysztof odpowiedzialny był m.in. za: Krąg Domowego Kościoła, Bractwo św. Pawła, krąg biblijny, Służbę Liturgiczną, duszpasterstwo dzieci, przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św., chór parafialny oraz administrowanie strony internetowej i fanpage na Facebooku.

Gdyby nie wybrał studiowania teologii, na pewno wybrałby studiowanie chemii, która ciągle pozostaje w kręgu jego pasji. Uwielbia język włoski i włoską kuchnię. Lubi zatapiać się w lekturze dobrej książki, a gdy słucha muzyki, najczęściej jest to Stare Dobre Małżeństwo i Dżem. Wśród jego zamiłowań teologicznych szczególne miejsce zajmują liturgika i dogmatyka.

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…