Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 2. Niedzielę Wielkiego Postu - 13.03.2022 r.
 1. Dzisiaj przypada 9. rocznica wyboru Papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym.
 2. Dzisiaj o g. 15.00 w naszym kościele zostanie odprawiona dodatkowa msza święta o pokój na Ukrainie dla Ukraińców mieszkających w naszej okolicy.
 3. Rozpoczęliśmy czasu Wielkiego Postu. Drogi Krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, 16.30 w Werblini, 17.30 i 19.30 w Starzynie. Gorzkie Żale w niedzielę w Starzynie o godz. 14.00, a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed niedzielnymi mszami świętymi. Rodziny Żywego Różańca zapraszamy w Wielkim Poście do uczestnictwa w Gorzkich Żalach. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki  w cenie 15 zł.
 4. We czwartek od godz. 17.00 do 18.00 tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W sobotę obchodzimy w Kościele uroczystość ku czci Św. Józefa – Patrona mężczyzn i ojców.
 6. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic w biurze parafialnym.
 7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
 8. Członków Żywego Różańca naszej parafii zapraszamy na mszę świętą w najbliższą sobotę o godz. 9.00 do kościoła w Starzynie.
 9. Pozostało kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu i na Kalwarię Wielewską, która jest planowana na 26 marca. Koszt 140 zł, tradycyjnie z obiadem i prowiantem kolacyjnym. Zapisy na plebanii lub przez facebooka.
 10. Ministranci przy wyjściu rozprowadzają biuletyn i przy tej okazji zbierają ofiary na swój wakacyjny wyjazd. Składamy serdeczne podziękowanie za wsparcie naszych ministrantów.
 11. Nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dniach 31 lipca - 7 sierpnia do Zakopanego i okolic. Program i atrakcje można przeczytać na tablicy ogłoszeń. Wyjazd odbędzie się przy minimalnej liczbie 30 uczestników. Całkowity koszt wyjazdu: przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie, bilety wstępu, profesjonalna opieka kadry wychowawczej wynosi 1500 zł. Zapisy z deklaracją wyjazdu potrwają do 10 kwietnia. Informacje u ks. Krzysztofa. W ramach wyjazdu jest możliwość zrealizowania bonu turystycznego.
 12. W poniedziałek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich, dla których ważna jest nasza parafia na spotkanie synodalne, na którym będziemy poszukiwać wspólnych dróg docierania Kościoła do dzieci, młodzieży i rodzin. Serdecznie zapraszamy do pomocy!
 13. Na spotkanie biblijne ks. Krzysztof zaprasza w piątek po mszy św. wieczornej.
 14. W tym tygodniu nie będzie spotkania dla ministrantów.
 15. W związku z dużymi potrzebami z jakimi mierzymy się jako wspólnota narodowa w pomocy Ukrainie w sklepach u Pana Piotra Plasun będą ciągle wystawione kosze, w których można zostawiać produkty, które przekażemy na ten cel. Serdecznie prosimy o to wsparcie i dziękujemy.
 16. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 17. Zapowiedzi przedślubne:
 • I-sza: Kacper Miotk i Justyna Tarnowska z par. Starzyno
 • II-ga: Bartłomiej Koper i Anna Skrzypkowska z par. Starzyno.
 1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Lipowej, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Mechowska, Dominikańska, Polna i Spółdzielców.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Liliane, nienarodzone dziecko. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…