Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 1. Niedzielę Wielkiego Postu - 06.03.2022 r.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc dla Ukrainy, a zwłaszcza za ofiary, które przekazaliśmy poprzez Caritas Polska w kwocie 8.100,93 zł.
 2. Rozpoczęliśmy czasu Wielkiego Postu. Drogi Krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, 16.30 w Werblini, 17.30 i 19.30 w Starzynie. Gorzkie Żale w niedzielę w Starzynie o godz. 14.00, a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed niedzielnymi mszami świętymi. Rodziny Żywego Różańca zapraszamy w Wielkim Poście do uczestnictwa w Gorzkich Żalach. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 15 zł.
 3. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się       w poniedziałek, 7 marca, po mszy świętej wieczornej.
 4. W środę zbiórka dla ministrantów ze szkoły podstawowej po mszy świętej wieczornej.
 5. We czwartek od godz. 17.00 do 18.00 tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Spotkanie biblijne, na którym jest możliwość poznania Pisma Świętego i nauki słuchania Słowa Bożego, w piątek po mszy świętej wieczornej.
 7. Młodzież z klas 8 i szkół ponadpodstawowych, która chciałaby uczestniczyć we wspólnocie młodzieżowej przy naszej parafii ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie w piątek o g. 20.00 do salki na plebanię.
 8. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
 9. Gmina Puck organizuje zbiórkę darów rzeczowych na pomoc Ukrainie, która odbędzie się od poniedziałku w godz. 17.00 do 19.00 w remizie OSP Starzyno. Najbardziej potrzebne rzeczy: odzież, bielizna, śpiwory, koce (nowe), żywność długoterminowa, środki czystości i higieny, artykuły dla niemowląt i dzieci.
 10. Ks. Krzysztof zaprasza do udziału w jednodniowej pielgrzymce autokarowej do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu i na Kalwarię Wielewską w sobotę, 26 marca. Wyjazd w godzinach porannych powrót około g. 22.00. Koszt 140 zł wraz z obiadem na trasie.
 11. Zachęcamy ponownie wszystkich, dla których ważna jest nasza wspólnota parafialna, na spotkanie w poniedziałek, 14 marca, po mszy świętej wieczornej na plebanię. Niech każdy czuje się zaproszony.
 12. Wszystkie osoby należące do wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii zapraszamy na wspólną mszę świętą w sobotę, 19 marca, o g. 9.00.
 13. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 14. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Bartłomiej Koper i Anna Skrzypkowska z par. Starzyno.
 15. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Długiej od apteki do kapliczki przy ul. Mechowskiej, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Lipowa.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Teresę Rosienke, lat 66 z Radoszewa. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…