Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 7. Niedzielę zwykłą - 20.02.2022 r.
 1. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 10.00 poświęcenie książeczek dzieci pierwszokomunijnych.
 2. W czwartek w godz. od 17.00 do 18.00 tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 6 marca. Młodzież uczestniczy we mszy świętej o godz. 18.00 oraz w katechezie po mszy świętej.
 4. Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 7 marca, po mszy świętej wieczornej.
 5. Księża salezjanie zapraszają na spotkanie z Panem Jackiem Pulikowskim - cenionym działaczem Duszpasterstwa Rodzin i Poradnictwa Rodzinnego. Spotkania odbędą się w Szkole Salezjańskiej w Kniewie 27 lutego o godz. 16.00 - dla małżeństw pt. Szczęście w małżeństwie i w rodzinie oraz 28 lutego o godz. 17.30 - dla mężczyzn pt. Cztery funkcje mężczyzny. Serdecznie polecamy te spotkania.
 6. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 7. Zapowiedzi przedślubne:
 • II-ga: Oskar Jakub Lemke z par. Starzyno i Aleksandra Małgorzata Bigott z par. Chłapowo.
 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
 • poniedziałek – św. Piotra Damianiego, biskupa.
 • wtorek – Katedry św. Piotra, apostoła.
 • środa – św. Polikarpa, biskupa męczennika.
 1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Dębowej, Topolowej, Brzozowej i Klonowej, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Długa od kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…