Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 5. Niedzielę zwykłą - 06.02.2022 r.
 1. Dzisiaj o godz. 10.00 i 12.00 gościmy w naszej parafii małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła. Po mszy możliwość spotkania w salce na plebanii.
 2. W piątek w kościele, wspomnienie NMP z Lourdes Międzynarodowy Dzień Chorych – po mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.
 3. Przypominamy i zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu na temat trwającego w kościele synodu - w poniedziałek, 7 lutego, o godz. 18.30 na plebanii.
 4. Młodzież przygotowująca się do bierzmowa-nia dzisiaj uczestniczy we mszy świętej o godz. 18.00, a następnie w katechezie po mszy świętej. W przyszłą niedzielę młodzież odbiera materiały. Informujemy też, że uroczystość bierzmowania odbędzie się w naszej parafii w piątek, 20 maja, o godz. 18.00.
 5. Spotkanie dla młodszej grupy ministrantów ze szkoły podstawowej w środę po mszy świętej wieczornej
 6. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
 • wtorek – św. Hieronima Emilianiego, św. Józefiny Bakhity.
 • czwartek – św. Scholastyki, dziewicy.
 • piątek – Najświetszej Maryi Panny z Lourdes, Dzień Chorego.
 1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i zdjęcie dekoracji świątecznej mieszkańcom Starzyna ul. Nowy Świat, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Cichej i Bukowej.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Marka Klebba, lat 46, z Kłanina. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…