Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 4. Niedzielę zwykłą - 30.01.2022 r.
 1. We wtorek po wieczornej mszy świętej spotkanie Rady Parafialnej.
 2. W środę uroczystość Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej kończymy okres Bożego Narodzenia – msze święte o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. W czasie każdej mszy świętej święcimy gromnice. W czasie mszy o godz. 18.00 święcimy świece dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W czwartek dzień św. Błażeja – po mszach świętych błogosławieństwo świec od chorób gardła.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i w sobotę.
 5. Wszystkich zainteresowanych Pismem Świętym ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie w piątek o g. 18.30 na spotkanie biblijne. Zaczynamy od podstaw poznawać Słowo Boże
 6. W sobotę po mszy świętej o godz. 7.00 i 18.00 poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty.
 7. W przyszłą niedzielę po mszach świętych o g. 10.00 i 12.00 będzie możliwość spotkania z przedstawicielami wspólnoty Domowego Kościoła. Jest to wspólnota dla małżeństw, które chcą pogłębiać swoje życie małżeńskie i rodzinne w oparciu o Ewangelię. Więcej o wspólnocie Domowego Kościoła w naszym biuletynie.
 8. Ponawiamy zaproszenie do wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o trwającym w Kościele synodzie i wspólnie porozmawiać na temat naszej wspólnoty parafialnej, na spotkanie w poniedziałek, 7 lutego, po mszy świętej wieczornej.
 9. Starszą grupę ministrantów ze szkoły ponadpodstawowej ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie w środę o g. 18.30 na plebanię. Tego dnia nie ma spotkania dla młodszej grupy.
 10. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 11. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
 • w poniedziałek – św. Jana Bosko, prezbitera.
 • w środę – Ofiarowanie Pańskie, Dzień Życia Konsekrowanego.
 • w czwartek – św. Błażeja, biskupa i męczennika, św. Oskara, biskupa.
 • w sobotę – św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
 1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Osiedle Leśne, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła i zdjęcie dekoracji świątecznej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Nowy Świat.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Pawła Dettlaff, lat 78, ze Starzyna i Augustyna Jaffke lat 82, ze Starzyna. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…