Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 30. Niedzielę zwykłą - 24.10.2021 r.
  1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Przy wyjściu można zabrać obrazek z modlitwą w intencji misjonarzy pracujących w różnych krajach polecając szczególnie kapłanów zarówno z naszej parafii jak i całej diecezji.
  2. W sobotę 6 listopada o godz. 18.00 gościć będziemy wspólnotę Gdańskiego Seminarium Duchownego wraz z ks. biskupem Wiesławem Szlachetką – na to wydarzenie zapraszamy wszystkich parafian.
  3. W środę zbiórka dla ministrantów po mszy świętej wieczornej.
  4. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomu-nijnych – prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
  5. W przyszłym tygodniu przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy, aby w przyszłą niedzielę poprzedzającą uroczystość wszystkie dzieci przybyły do kościoła na g. 12.00 przebrane za dowolną postać świętego lub świętej. Rodziców i dziadków prosimy o pomoc - na najpiękniejsze kreacje czekają piękne nagrody! Po mszy świętej zaprezentujemy przygotowane stroje
  6. Szkolne Koło Caritas w Starzynie organizuje wsparcie dla Szkoły Podstawowej nr 90 w Gdańsku, która działa na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie uczą się mali pacjenci gdańskiego szpitala. Do końca października można przynosić kapcie, klapki i skarpety w różnych rozmiarach, które podarujemy małym pacjentom szpitala. Dary można przynosić do kosza w kościele lub do Szkoły Podstawowej w Starzynie do opiekunów Szkolnego Koła Caritas (np. za pośrednictwem dzieci). Za każde dobro - Bóg zapłać!
  7. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy również osoby wyznaczone spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  9. Dziękujemy 132 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu.