Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 25. Niedzielę zwykłą - 19.09.2021 r.
 1. Do piątku włącznie trwa nowenna przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Młodzież uczestniczy we mszy św. o g. 18.00 i nowennie, a następnie w próbie do g. 20.00. Ponadto od g. 20.00 do 24.00 każdego dnia trwa adoracja Najświętszego Sakramentu - na tą adorację zapraszamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć młodzież swoją modlitwą. Dyżurują rodzice zapisani na listę.
 2. Spowiedź dla młodzieży mającej przyjąć bierzmowanie, dla rodziców i świadków w piątek o g. 20.00.
 3. W sobotę o godz. 18.00 Bp Zbigniew Zieliński udzieli bierzmowania naszej młodzieży. Tego dnia młodzież gromadzi się w świątyni o godz. 17.15, świadkowie najpóźniej 17.30. Rodzice proszeni są o zajęcie przygotowanych miejsc, a wszystkich gości prosimy, aby nie zajmować miejsc zarezerwowanych. Z racji bierzmowania msza święta wieczorna w sobotę zostanie odprawiona o godz. 16.30.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe ku czci Św. Michała Archanioła. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 12.00 której przewodniczył będzie ks. Marian Dettlaff proboszcz parafii Św. Leona z Wejherowa, prosimy o obecność pocztów sztandarowych Żywego Różańca i asystę procesyjną. Przygotujmy się na tą uroczystość przez spowiedź świętą, abyśmy mogli przyjąć w ten dzień Pana Jezusa do swojego serca. W tym dniu będziemy też obchodzić 10-cio lecie przedszkola „Pod Aniołami” – od godz. 11.00 do 13.00 na placu plebanijnym pokazy                         i występy.
 5. Zbiórka dla ministrantów w tym tygodniu wyjątkowo w sobotę o g. 10.00.
 6. W niedzielę, 3 października o godz. 13.30 w Kłaninie msza święta dziękczynna i dożynkowa za zebrane plony – zapraszamy wszystkich gospodarzy naszej parafii i społeczność kłaninską.
 7. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Rafał Mieczysław Albecki z par. Krokowa i Sandra Irena Dettlaff z par. Starzyno.
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną państwu Bach, Świenc, Zielke i Śmielewskim, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością bierzmowania prosimy rodziców młodzieży bierzmowanej.
 10. Dziękujemy 98 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu. Kolekta z przyszłej niedzieli na zakończenie III kwartału na wywóz śmieci z cmentarza. Bóg zapłać.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…