Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę Zwykłą - 18.08.2019r.
  1. Tegoroczne Dożynki Gminy Krokowa odbędą się w sobotę 31 sierpnia w Sulicicach – początek o godz. 11.30.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę.

3. Bóg zapłać 75 rodzinom które do tej pory złożyły ofiary na rzecz alarmu przeciwpożarowego kościoła.

4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”.

• II-ga: Paweł Piotr Parchem z par. Strzelno i Agnieszka Dzierżyńska z par. Starzyno.
    • II-ga: Mateusz Piotr Koss z par. Starzyno i Klaudia Magdalena Stolz z par. Bolszewo.
    • III-cia: Przemysław Gajak z par. Białogóra i Beata Stankowska z par. Starzyno.
    • III-cia: Izabela Bizewska z par. Starzyno i Damian Jarzembiński z par. Św. Faustyny Puck
    • III-cia: Oskar Janusz Redlin z par. Starzyno i Weronika Irena Maszota z par. Starzyno.
    • III-cia: Marek Patryk Szmyt z par. Leśniewo i Barbara Ewa Orzeł z par. Starzyno.
    • III-cia: Adam Bogdan Mudlaff  z par. Chłapowo i Weronika Grażyna Piontke z par. Starzyno.

6. Sołtys Sołectwa Starzyno zwołuje zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 22 sierpnia 2019r (czwartek) o godz. 18.00 w OSP Starznie.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanino ul. Pałacowa 13, a o sprzątanie kościoła rano w sobotę po mszy prosimy mieszkańców Kłanino ul. Pałacowa 15. Bóg zapłać za ofiary w dzisiejszą, trzecią niedzielę miesiąca na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.