Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą - 28.07.2019r.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce rowerowej do Swarzewa i uroczystościach odpustowych ku czci Św. Benedykta w Starzyńskim Dworze.
   
 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, piątek – spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00 a w Starzynie od godz. 17.00. Odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi w piątek i w sobotę.
   
 3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym Kościół zachęca do podejmowania postanowień abstynencji w intencji naszej Ojczyzny.
   
 4. Bóg zapłać 66 rodzinom które do tej pory złożyły ofiary na rzecz alarmu przeciwpożarowego kościoła.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”.
   
 6. Dnia 4 sierpnia (niedziela) o godz. 13.00 Rada Sołecka zaprasza dzieci wraz z opiekunami na plac zabaw przy ul. Mechowskiej na spotkanie z nietypowymi gośćmi: wielbłądem i dinozaurem. Przy okazji można wesprzeć Fundację zajmującą się opieką nad krzywdzonymi zwierzętami, oraz prowadzącą hipoterapią dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.
   
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Adrian Henryk Muza z par. Starzyno i Alicja Danuta Kwarciak z par. pw. Podwyższenia Krzyża Św. z Kosakowa.
  • II-ga: Przemysław Andrzej Sikora z par. Białogóra i Honorata Barbara Flemming z par. Starzyno.
    
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Willa i Chamerskim, a o sprzątanie kościoła rano w sobotę po mszy prosimy Sulicice Południe.
   
 9. Od 1-go sierpnia przyjmujemy intencje mszalne i wypominki roczne na rok 2020.
   
 10. Tegoroczne uroczystości odpustowe w Swarzewie odbędą się w dniach 7 i 8 września.
   
 11. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Kromlickiego, lat 68, ze Starzyńskiego Dworu. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • czwartek, 15 sierpień 2019
  Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.