Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą- 21.07.2019r.
 1. Dzisiaj udajemy się z pielgrzymką rowerową na uroczystości „Małego odpustu rybackiego” do Sanktuarium MB w Swarzewie. Wyjazd sprzed kościoła w Starzynie o godz. 9.15, następnie trasą przez Trzy Gracki, St. Dwór i Gnieżdżewo do Swarzewa. Suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz. 10.30 – prosimy nasze służby o zabezpieczenie trasy.
   
 2. W czwartek o godz. 6.00 wyrusza z Helu - Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę – autokar zabierze osoby chętne o godz. 5.00 sprzed kościoła w Starzynie.
   
 3. W czwartek dzień św. Krzysztofa Patrona kierowców  i podróżujących po mszy świętej o godz. 18.00 - poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Kolekta przeznaczona jest na pomoc na środki transportu dla misjonarzy – serdeczne Bóg zapłać
   
 4. Bóg zapłać rodzinom które do tej pory złożyły ofiary na rzecz alarmu przeciwpożarowego kościoła.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła” oraz czasopismo Galilea.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Adrian Henryk Muza z par. Starzyno i Alicja Danuta Kwarciak z par. pw. Podwyższenia Krzyża Św. z Kosakowa.
  • I-sza: Przemysław Andrzej Sikora z par. Białogóra i Honorata Barbara Flemming z par. Starzyno.
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sulicic Północ, a o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną rano w piątek po mszy prosimy państwa Willa i Chamerskich. Bóg zapłać za ofiary w dzisiejszą, trzecią niedzielę miesiąca na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych.
   
 8. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Jana Reschke, lat 77, ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • czwartek, 15 sierpień 2019
  Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.