Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą - 14.07.2019r.
  1. Dzisiaj spotkanie różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

2. Bóg zapłać wszystkim którzy ofiarowali napoje i ciasta dla dzieci i młodzieży z parafii Chrystusa Króla z Wejherowa.

3. W sobotę o godz. 15.00 w Starzyńskim Dworze suma odpustowa ku czci św. Benedykta, a następnie zabawa dla wszystkich mieszkańców, parafian i gości na placu wiejskim.

4. Za tydzień w niedzielę udajemy się z pielgrzymką rowerową na uroczystości „Małego odpustu rybackiego” do Sanktuarium MB w Swarzewie. Wyjazd sprzed kościoła w Starzynie o godz. 9.15, następnie trasą przez Trzy Gracki, St. Dwór i Gnieżdżewo do Swarzewa. Suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz. 10.30 – prosimy nasze służby o zabezpieczenie trasy.

5. Dziękujemy 40 rodzinom za ofiary na rzecz alarmu przeciwpożarowego kościoła, jednocześnie nadal prosimy o składanie ofiary na tę inwestycję. Bóg zapłać.

6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sulicic Wioska i Majątek, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Sulicic Północ. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, kolekta przeznaczona na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych.

8. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Bolesławę Jeka, lat 85, z Radoszewa i Jerzego Gerszewskiego, lat 81, ze Sulicic.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.