Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 09.06.2019r.
 1. Obchodzimy w Kościele uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – uroczystość Maryi Matki Kościoła – msze święte o godz. 10.00 i 18.00 w Starzynie, a o godz. 17.00 w Werblini.
   
 2. Spotkania różańcowe w Kłaninie, Werblini i w Starzynie.
   
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
   
 4. We czwartek kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Parszkowa i Radoszewa. O godz. 17.30 różaniec fatimski, następnie msza święta  i procesja wokół kościoła ze świecami.
   
 5. W sobotę po mszy świętej o godz. 7.00 wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka na uroczystości Trójcy Przenajświętszej na Kalwarię Wejherowską. Po przyjściu możliwość powrotu autokarem z placu przy klasztorze o godz. 14.00 – koszt 10 zł. W niedzielę autokar zabierze osoby chętne o godz. 7.50 z Werblini  i o godz. 8.00 sprzed kościoła w Starzynie. Po mszy świętej o godz. 10.00 na Kalwarii pielgrzymka powróci do Starzyna.
   
 6. 20 czerwca uroczystość Bożego Ciała – o godz. 8.30 msza święta z procesją w Werblini, a w Starzynie o godz. 10.00 - tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała w Starzynie przebiegać będzie ulicami: Długą (I ołtarz), ul. Lipową (II ołtarz), ul. Nową i Krótką (III ołtarz) i ul. Kościelną (IV ołtarz).
   
 7. W związku z pilną potrzebą wyposażenia wieży, strychu i dachu kościoła w alarm przeciwpożarowy prosimy rodziny, które mogły by złożyć ofiary na ten cel o ich składanie do końca miesiąca – czerwca. Bóg zapałać. 
   
 8. Dnia 14 czerwca 2019r. (piątek) o godz. 15.30, w sali nr 6 (mały budynek szkoły) odbędzie się zebranie rodziców. Na organizacyjno-informacyjne zebranie zapraszamy rodziców, których dzieci w przyszłym roku szkolnym – 2019/2020 będą uczęszczały do klas zerowych w Szkole Podstawowej w Starzynie.
   
 9. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”.
   
 10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radoszewo ul. Topolowa 1 i 9, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Radoszewo ul. Topolowa 39 i Kłanińska 6.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • czwartek, 15 sierpień 2019
  Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.