Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 5. Niedzielę Wielkanocną - 15.05.2022 r.
 1. W piątek o godz. 18.00 ks. biskup Wiesław Szlachetka udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Tego dnia młodzież gromadzi się w świątyni najpóźniej o godz. 17.40. Z racji bierzmowania msza święta wieczorna w sobotę zostanie odprawiona o godz. 16.00.
 2. Próba generalna dla młodzieży i świadków przed bierzmowaniem w czwartek: o godz. 18.00 msza święta, a następnie spotkanie. Spowiedź dla młodzieży oraz rodziców i świadków od godz. 19.30.
 3. W przyszłą niedzielę ks. Krzysztof zaprasza młodzież, która w piątek przyjmie sakrament bierzmowania, na mszę świętą o godz. 18.00, a następnie na wspólne ognisko.
 4. Próba liturgiczna dla ministrantów przed bierzmowaniem w środę po mszy świętej wieczornej. Prosimy o mobilizację chłopców i udział w piątkowej mszy świętej.
 5. Trwa miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach, krzyżach przydrożnych oraz w domach.
 6. Spotkania dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu we wtorek i środę               o godz. 16.00 (gr. I) o godz. 16.30 (gr. II) i o godz. 17.00 (gr. III).
 7. Ks. Krzysztof zaprasza do udziału w 10-dniowej pielgrzymce do Medjugorje w dniach 12-21 września. Podczas wyjazdu zwiedzimy m. in. Wiedeń, Dubrownik. Zagrzeb i Kraków oraz spędzimy kilka dni na uroczystościach religijnych w Megjugorje. Informacje wraz z planem można znaleźć na tablicy ogłoszeń i uzyskać u ks. Krzysztofa. Zapisy chętnych potrwają do końca czerwca.
 8. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 9. Zapowiedzi przedślubne:

- I-sza: Tadeusz Nikholz i Dorota Bollin z par. Starzyno.

- II-ga: Dawid Ceynowa z par. Krokowa i Agata Barnett z par. Starzyno.

 1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Brzozowej ze Starzyńskiego Dworu, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością sakramentu bierzmowania prosimy rodziców młodzieży bierzmowanej.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…