Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 4. Niedzielę Wielkanocną - 08.05.2022 r.
 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania służby Bożej w Kościele. Można włączyć się w modlitewną akcję duchowej opieki nad jednym klerykiem naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego zabierając przy wyjściu kartonik z jego imieniem. Zobowiązanie modlitewne trwa do przyszłorocznej Niedzieli Dobrego Pasterza.
 2. Trwa miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach, krzyżach przydrożnych oraz w domach.
 3. W piątek pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Werblini. O godz. 17.30 różaniec fatimski, następnie msza święta i procesja wokół kościoła ze świecami.
 4. W piątek spotkanie kręgu biblijnego po mszy świętej wieczornej.
 5. W najbliższą sobotę msza święta poranna będzie sprawowana o godz. 6.15. Pielgrzymka Śladem Św. Faustyny wyruszy o godz. 6.40 spod kościoła. Dzisiaj ostatni dzień zapisów.
 6. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
 7. Nie będzie w tym tygodniu spotkania dla ministrantów.
 8. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 9. Zapowiedzi przedślubne:

I-sza: Dawid Ceynowa z par. Krokowa i Agata Barnett z par. Starzyno.

 1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Kościelnej, Krótkiej i Nowej ze Starzyna, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ul. Brzozowej ze Starzyńskiego Dworu.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…