Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 3. Niedzielę Wielkanocną - 01.05.2022 r.
 1. Rozpoczyna się miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach, krzyżach przydrożnych oraz w domach.
 2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną i rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy do sięgnięcia w tym czasie do Pisma Świętego w naszych domach.
 3. W ubiegłą niedzielę na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej zebraliśmy i przekazaliśmy 788zł.
 4. We wtorek uroczystość MB Królowej Polski – wielkie święto Kościoła i naszej Ojczyzny. Msze święte z odnowieniem ślubów Jasnogórskich Narodu w układzie niedzielnym. Prosimy o wywieszenie w tych dniach flag narodowych – odpust obchodzi parafia w Tyłowie.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.15 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Do chorych ks. Krzysztof uda się w sobotę (7 maja) a ks. proboszcz w piątek 13 maja.
 6. Msza święta w Werblini w pierwszy piątek miesiąca będzie o godz. 16.30. Możliwość spowiedzi 15 minut przed mszą świętą.
 7. W środę po mszy św. wieczornej ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie rodziców młodzieży bierzmowanej. W najbliższą środę nie będzie spotkania dla ministrantów.
 8. Od czwartku młodzież przygotowująca się do bierzmowania rozpoczyna nowennę modlitewną oraz próby. Przez dziewięć kolejnych dni młodzież gromadzi się na mszy świętej o godz. 18.00 i na próbie do godz. 20.00. Spowiedź dla młodzieży, ich rodziców i świadków w czwartek, 19 maja, o godz. 20.00.
 9. W przyszłą niedzielę przypada tzw. Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. W tę niedzielę będzie można włączyć się w modlitewną akcję duchowej opieki nad jednym klerykiem naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego, którego imię będzie wypisane na przygotowanych kartonikach. Karteczki z imieniem będzie można zabrać po każdej mszy świętej.
 10. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 dodatkowa msza święta w Połchówku z okazji Patrona św. Stanisława Biskupa.
 12. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
 13. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 14. Zapowiedzi przedślubne:
 15. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Lietzau i Ratke, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ul. Kościelnej, Krótkiej i Nowej ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…