Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego - 24.04.2022 r.
 1. Dzisiaj uroczystość Miłosierdzia Bożego. Po mszach świętych przy wyjściach z kościoła zbiórka do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 w parafii św. Antoniego w Karwii rozpoczyna się kurs przedmałżeński – osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.
 3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dzisiaj po mszy świętej wieczornej.
 4. Ks. Krzysztof zaprasza rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na spotkanie w środę, 4 maja, po mszy świętej wieczornej.
 5. W najbliższą środę spotkanie dla wszystkich ministrantów w salce na plebanii po mszy świętej wieczornej.
 6. We czwartek od godz. 17.00 do 18.00 tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Spotkanie biblijne w piątek po mszy św. wieczornej na plebanii.
 8. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
 9. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Mateusz Kropacz z par. Gdańsk Otomin i Faustyna Muza z par. Starzyno.
 11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Koper i Skrzypkowskim, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy państwa Lietzau i Ratke. Serdecznie dziękujemy panu Mieczysławowi Osowskiemu za odnowienie tablicy ogłoszeń w Werblini, panu Krzysztofowi Felkner za prace przy dachu kaplicy w Starzyńskim Dworze, panu Piotrowi Plasun za zdjęcia naszych kościołów do nowego schematyzmu diecezjalnego oraz ofiarodawcom nowego stolika pod naczynia liturgiczne.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…