Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 17.04.2022 r.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowaniu Triduum Paschalnego oraz za ofiary i przygotowanie Grobów Pańskich.
 2. W przyszłą niedzielę w Kościele uroczystość Miłosierdzia Bożego – po mszach świętych zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
 3. We środę i piątek o godz. 16.30 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w parafii św. Antoniego w Karwii rozpocznie się kurs przedmałżeński – osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.
 5. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 6. Zapowiedzi przedślubne:
 • II-ga: Mateusz Kropacz z par. Gdańsk Otomin i Faustyna Muza z par. Starzyno.
 1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Trzy Gracki, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy państwa Koper i Skrzypkowskich.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…