Start Intencje mszalne Intencje mszalne na Niedzielę - 02.02.2020r.

Poniedziałek, 3 lutego 2020r. Św. Błażej.

 • 07:00 Starzyno
  • + Wojciech, Dorota i Katarzyna Tuszer, mąż Eugeniusz.
 • 18:00 Starzyno
  • Do MB z prośbą o zdrowie dla rodziny.

Wtorek, 4 lutego 2020r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Brunon i Łukasz Licau.
 • 18:00 Starzyno
  • + Franciszek i Jadwiga Klebba.

Środa, 5 lutego 2020r. Św. Agata

 • 07:00 Starzyno
  • + Michał Koss, z rodziny Koss i Ciskowskich.
 • 17:00 Werblinia
  • NOWENNA
 • 18:00 Starzyno
  • NOWENNA 

Czwartek, 6 lutego 2020r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Augustyn (r. śm.) i Gertruda Zaczek.
 • 18:00 Starzyno
  • + Elżbieta Pieper (20 r. śm.).

Piątek, 7 lutego 2020r.

 • 07:00 Starzyno
  • O Boże bł. i opiekę MB dla Ewy.
 • 17:00 Werblinia
  • + Rodzice Maria i Józef Licau, Henryk Barnedt.
 • 18:00 Starzyno
  • + Janina Koss.

Sobota, 8 lutego 2020r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Rodzice Otylia i Franciszek Bulczak, z rodziny Bulczak.
 • 16:00 Starzyno
  • Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i zdrowie w 80-te urodziny p. Zofii Felkner 
 • 17:00 Werblinia
  • O zdrowie i Boże bł. dla rodziny w 50-te urodziny p. Doroty Kownatke 
 • 18:00 Starzyno
  • + Magdalena i Michał Skrzypkowscy.

Niedziela, 9 lutego 2020r. V  Niedziela Zwykła.

 • 07:00 Starzyno
  • + Jan, Franciszek Adrian, Franciszek, Elżbieta, Jan, Anna, Gerard, Alfons, Apolonia i ks. Bogdan Pulczyńscy.
 • 08:30 Werblinia
  • + Rodzice Stefania i Leon Harms, siostry Eryka i Anna, brat Leon.
 • 10:00 Starzyno
  • + Mąż Roman Parchem, rodzice Jadwiga i Józef Kuchnowscy, brat Kazimierz.
 • 12:00 Starzyno
  • + Alicja Fleming.
 • 18:00 Starzyno
  • + Augustyn i Leokadia Marzejon, Alfons Drzeżdżon.

 

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…