Start Intencje mszalne Intencje mszalne na Niedzielę - 29.12.2019r.

Poniedziałek, 30 grudnia 2019r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Do MB w pewnej intencji.
 • 18:00 Starzyno
  • + Paweł Buja.

Wtorek, 31 grudnia 2019r. Św. Sylwester.

 • 07:00 Starzyno
  • + Zofia i Paweł Muttka, Błażej Lantowski.
 • 08:30 Werblinia
  • + Rodzice chrzestni Bronisława Hintzke, Franciszek Dettlaff, Eryka Kunc i Michał Zielke 
 • 18:00 Starzyno
  • + Zofia Rohde (15 r. śm.), ks. Bogdan Pulczyński.

Środa, 1 stycznia 2020r. MARYJA – BOŻA RODZICIELKA.

 • 07:00 Starzyno
  • + Rodzice Anna i Augustyn Bullmann, bracia Jerzy, Stefan, Paweł i Jan, Bronisława i Edmund Syldatk.
 • 08:30 Werblinia
  • + Z rodziny Bober.
 • 10:00 Starzyno
  • + Ojciec Zbigniewe Kromlicki (dn. ur.).
 • 12:00 Starzyno
  • + Rodzice Tekla i Augustyn Drzeżdżon, brat Franciszek.
 • 18:00 Starzyno
  • + Krystyna Buja (1 gr.).

Czwartek, 2 stycznia 2020r. Św. Bazyli i Grzegorz.

 • 07:00 Starzyno
  • + Krystyna Buja (2 gr.).
 • 18:00 Starzyno
  • + Dora i Aniela Rompa, Magdalena i Stanisław Michniak.

Piątek, 3 stycznia 2020r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Krystyna Buja (3 gr.).
 • 17:00 Werblinia
  • + Otylia, Pelagia i Józef Byczke 
 • 18:00 Starzyno
  • + Franciszka i Feliks Adrian, Magdalena Marciniak, brat Feliks.

Sobota, 4 stycznia 2020r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Ojciec Andrzej Bednarek, Kamil Czosnyka (dn. ur. i r. śm.).
 • 18:00 Starzyno
  • + Krystyna Buja (4 gr.).

Niedziela, 5 stycznia 2020r. II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim.

 • 07:00 Starzyno
  • + Jan, Franciszek Adrian, Franciszek, Elżbieta, Jan, Anna, Gerard, Alfons, Apolonia i ks. Bogdan Pulczyńscy.
 • 08:30 Werblinia
  • + Rodzice Wiktoria i Jan Zielke, bracia Benedykt, Jan, Michał i Stanisław.
 • 10:00 Starzyno
  • + Marek Preiss.
 • 12:00 Starzyno
  • + Krystyna Buja (5 gr.).
 • 15:00 Starzyński Dwór
  • + Jan Grabowski, Helena i Michał Kirkowscy.
 • 18:00 Starzyno
  • + Stanisława Labudda.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…