Start Intencje mszalne Intencje mszalne na Niedzielę - 01.12.2019r.

Poniedziałek, 2 grudnia 2019r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Rodzice Bronisława i Józef Wegner, Zygmunt Wegner.
 • 17:00 Werblinia
  • + Tekla Zielka – (od I Róży ŻR z Werblini) 
 • 18:00 Starzyno
  • + Krystyna i Paweł Buja.

Wtorek, 3 grudnia 2019r. Św. Franciszek Ksawery.

 • 07:00 Starzyno
  • + Stefania i Józef Labudda, brat Joachim, siostra Stefania, Krystyna i Romuald.
 • 17:00 Werblinia
  • + Wanda i Leon Mach 
 • 18:00 Starzyno
  • + Anna (dn. ur.) i Franciszek Marszewscy, matka Florentyna, ojciec Kazimierz.

Środa, 4 grudnia 2019r. Św. Barbara.

 • 07:00 Starzyno
  • + Brunon i Łukasz Licau, matka Aniela Labudda.
 • 17:00 Werblinia
  • NOWENNA 
 • 18:00 Starzyno
  • NOWENNA 

Czwartek, 5 grudnia 2019r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Jan i Teresa Bulczak.
 • 17:00 Werblinia
  • O zdrowie i opiekę MB dla rodziny 
 • 18:00 Starzyno
  • + Zofia Drzeżdżon (r. śm.), Andrzej i Agnieszka Drzeżdżon.

Piątek, 6 grudnia 2019r. Św. Mikołaj.

 • 07:00 Starzyno
  • + Rodzice Leokadia i Stefan Szalc, Walentyna i Franciszek Andrzejewscy.
 • 17:00 Werblinia
  • + Stefania , Józef i Witold Śliwińscy 
 • 18:00 Starzyno
  • + Brunon (r. śm.) i Andrzej Karsznia.

Sobota, 7 grudnia 2019r. Św. Ambroży.

 • 07:00 Starzyno
  • + Mąż Jan Wyszecki.
 • 17:00 Werblinia
  • + Jolanta Gojke 
 • 18:00 Starzyno
  • + Stefania Dettlaff (r. śm.).

Niedziela, 8 grudnia 2019r. II Niedziela Adwentowa.

 • 07:00 Starzyno
  • + Jan, Franciszek Adrian, Franciszek, Elżbieta, Jan, Anna, Gerard, Alfons, Apolonia i ks. Bogdan Pulczyńscy.
 • 08:30 Werblinia
  • + Ojciec Józef Mudlaff (r. śm.).
 • 10:00 Starzyno
  • + Mariola Pupp (r. śm.), Beata Szeiba, rodzice Kirszling i Szeiba.
 • 12:00 Starzyno
  • + Janina i Alojzy Koss.
 • 18:00 Starzyno
  • + Patryk Bojka (dn. ur.), Agatka i Andżelika.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…