Start Intencje mszalne Intencje mszalne na Niedzielę - 04.08.2019r.

Poniedziałek, 5 sierpnia 2019r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Brunon i Łukasz Licau, matka Aniela Labudda.
 • 18:00 Starzyno
  • + Ojciec Stefan Gaffke, babcie, dziadkowie z obojga stron.

Wtorek, 6 sierpnia 2019r. PRZEMIENIENIE PAŃSKIE.

 • 07:00 Starzyno
  • + Dziadkowie z obojga stron.
 • 17:00 Werblinia
  • + Joanna i Jan Skwiercz (2 r. śm.).
 • 18:00 Starzyno
  • + Rodzice chrzestni z obojga stron, Jadwiga Klein, Józef Kubawski, Władysława Witstok, Antoni Czapp, szwagier Stanisław.

Środa, 7 sierpnia 2019r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Mąż Henryk Barnet (dn. ur.).
 • 17:00 Werblinia
  • NOWENNA 
 • 18:00 Starzyno
  • NOWENNA 

Czwartek, 8 sierpnia 2019r. Św. Dominik.

 • 07:00 Starzyno
  • + Ks. Włodzimierz Ebertowski i ks. Władysław Żakowski.
 • 18:00 Starzyno
  • + Leokadia i Stefan Szalc, Magdalena Dudek.

Piątek, 9 sierpnia 2019r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Rodzice Gabriela i Stefan Boguccy, babcia Maria Adamska.
 • 18:00 Starzyno
  • + Roman Samel.

Sobota, 10 sierpnia 2019r. Św. Wawrzyniec.

 • 07:00 Starzyno
  • + Mąż Wiktor Semerling, rodzice Maria i Stanisław Włodarek.
 • 18:00 Starzyno
  • + Brat Zdzisław (r. śm.), rodzice Elżbieta i Leon Jankowscy.

Niedziela, 11 sierpnia 2019r. XIX Niedziela Zwykła.

 • 07:00 Starzyno
  • + Helena i Franciszek Muza.
 • 08:30 Werblinia
  • + Bronisław Tarnowski, Mraianna i Michał Lewińscy, siostra Anna.
 • 10:00 Starzyno
  • + Rodzice Jan i Magdalena Kaczykowscy, brat Aleksander.
 • 12:00 Starzyno
  • + Anna i Paweł Tarnowscy, ciocia Tekla, Maria i Stefan Szymańscy.
 • 18:00 Starzyno
  • + Brat Andrzej (r. śm.), ojciec Józef.
 • 20:00 Starzyński Dwór 
  • + Syna Rafał Sluzewski.

 

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…