Start Intencje mszalne Intencje mszalne na Niedzielę - 28.07.2019r.

Poniedziałek, 29 lipca 2019r. Św. Marta.

 • 07:00 Starzyno
  • + Mariola Pupp (29 gr.).
 • 18:00 Starzyno
  • + Magdalena i Michał Skrzypkowscy.

Wtorek, 30 lipca 2019r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Mariola Pupp (30 gr.).
 • 18:00 Starzyno
  • + Jan Adrian (r. śm.), brat Franciszek.

Środa, 31 lipca 2019r. Św. Ignacy Loyola.

 • 07:00 Starzyno
  • O zdrowie i Boże bł. dla członkiń Straży Honorowej NSPJ.
 • 17:00 Werblinia
  • NOWENNA 
 • 18:00 Starzyno
  • NOWENNA

Czwartek, 1 sierpnia 2019r. Św. Alfons Maria.

 • 07:00 Starzyno
  • + Rodzice chrzestni Anna i Franciszek, Eryka Kunc, Jan Szornak.
 • 18:00 Starzyno
  • + Hildegarda Muza, Joanna i Albert Tuszer.

Piątek, 2 sierpnia 2019r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Rodzice Aniela i Brunon Hirth, brat Jan, Wanda Hebel.
 • 16:30 Werblinia
  • + Ks. Biskup Andrzej Śliwiński, ks. Włodzimierz Ebertowski, ks. Władysław Żakowski.
 • 18:00 Starzyno
  • O Boże bł. i zdrowie dla Klaudii w 18-te urodziny.

Sobota, 3 sierpnia 2019r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Klemens (dn. ur.) i Magdalena Kunc, Roman Wegner.
 • 18:00 Starzyno
  • + Rodzice Róża i Michał Dominik.

Niedziela, 4 sierpnia 2019r. XVIII Niedziela Zwykła.

 • 07:00 Starzyno
  • + Jan, Franciszek Adrian, Franciszek, Elżbieta, Jan, Anna, Gerard, Alfons, Apolonia i ks. Bogdan Pulczyńscy.
 • 08:30 Werblinia
  • Dziękczynna o dalsze zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
 • 10:00 Starzyno
  • + Mąż i ojciec Roman Parchem (r. śm.).
 • 12:00 Starzyno
  • + Matka Jadwiga Lietzau (dn. ur.).
 • 18:00 Starzyno
  • + Rodzice Jan i Magdalena Kromliccy, dziadkowie Kromliccy i Laga, z rodziny Kromlickich
 • 20:00 Starzyński Dwór
  • + Helena i Brunon Grabowscy, Zygmunt Trepczyk.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…