Start Intencje mszalne Intencje mszalne na Niedzielę - 09.06.2019r.

Poniedziałek, 10 czerwca 2019r. NMP MATKA KOŚCIOŁA.

 • 10:00 Starzyno
  • + Alfred Pliński.
 • 17:00 Werblinia
  • + Antoni Radtke (r. śm.) 
 • 18:00 Starzyno
  • Do MB z prośbą o zdrowie i Boże bł. dla ks. Jana w dn. ur. – (intencja od parafian).

Wtorek, 11 czerwca 2019r. Św. Barnaba.

 • 07:00 Starzyno
  • + Zofia i Paweł Muttka, wnuk Błażej.
 • 18:00 Starzyno
  • Dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże bł. dla syna Marka w dn. ur.

Środa, 12 czerwca 2019r. 108 Męczenników.

 • 07:00 Starzyno
  • + Dziadek Józef (r. śm.).
 • 17:00 Werblinia
  • NOWENNA
 • 18:00 Starzyno
  • NOWENNA 

Czwartek, 13 czerwca 2019r. Św. Antoni z Padwy.

 • 07:00 Starzyno
  • + Bronisław Kasina (10 r. śm.).
 • 18:00 Starzyno
  • Do Św. Antoniego z prośbą o potrzebne łaski dla mieszkańców Parszkowa i  o zdrowie i Boże bł. dla. ks. Jana.

Piątek, 14 czerwca 2019r. Św. Michał Kozal.

 • 07:00 Starzyno
  • + Paweł i Krystyna Buja.
 • 18:00 Starzyno
  • + Antoni (r. śm.) i Tekla Poglettke, brat Roman.

Sobota, 15 czerwca 2019r. Bł. Jolanta.

 • 07:00 Starzyno
  • W intencji parafian.
 • 17:00 Starzyno
  • Dziękczynna z prośbą o zdrowie i opiekę MB dla rodziny w 25-tą rocznicę ślubu p. Mirosława i Waldemar Zych
 • 18:00 Starzyno
  • + Ojciec Franciszek Drzeżdżon, brat Jan.

Niedziela, 16 czerwca 2019r. NAJŚWIĘTSZA TRÓJCA.

 • 07:00 Starzyno
  • + Helena i Franciszek Muza, Brygida i Jan Fleming.
 • 08:30 Werblinia
  • + Ojciec Józef Goyke (dn. ur.).
 • 10:00 Starzyno
  • + Mąż Leon Laga, rodzice Helena i Jan Knopik, szwagier Jerzy i Józef Labudda.
 • 12:00 Starzyno
  • + Syn Andrzej, rodzice Karsznia i Marzejon.
 • 18:00 Starzyno
  • Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i zdrowie w 40-tą rocznicę ślubu p. Teresa i Andrzej Rathnau – (od syna Marcina z rodziną).
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…