Start Intencje mszalne Intencje mszalne na 09.05 - 15.05.2022 r.

Poniedziałek, 9 maja 2022 r.

07:00 + Aniela Labudda, Stefan Labudda, Łukasz Licau, szwagrowie Brunon i Alfred.

18:00 + Marta Lunch (r. śm.)

Wtorek, 10 maja 2022 r.

07:00 + Józef i Leonia Obercich, dziadkowie z obojga stron

18:00 + Rodzice Irena i Alojzy Maciejewscy

Środa, 11 maja 2022 r.

07:00 + Ojciec Zygfryd (dn. ur.)

17:00 NOWENNA WERBLINIA

+ Rodzice Róża i Michał Dominik

+ Jadwiga i Michał Koss, brat Michał

+ Joanna i Jan Fleming, Halina i Mieczysław Nowak

18:00 NOWENNA STARZYNO

- O błogosławieństwo NMP dla członkiń III Róży ŻR ze Starzyna

- O zdrowie i Boże bł. dla członkiń II Róży ŻR ze Starzyna

- O Boże bł. i zdrowie dla sióstr z I Róży ŻR ze Starzyna

- W intencji mieszkańców Połchówka

- O zdrowie dla Jakuba

- O zdrowie dla ks. Jana

+ Małgorzata Liebrecht

+ Józef i Stefania Liss, z rodziny Liss i Tuszer

+ Henryk Marzejon

+ Klara (r. śm.) i Henryk Karsznia

+ Stefan Dominik (dn. ur.)

+ Józef Darga (r. śm.)

+ Paweł Dettlaff, rodzice Tekla i Michał Dettlaff, bracia Zygmunt i Albin oraz Irena i Leon

Czwartek, 12 maja 2022 r.

07:00 + Siostry Irena, Maria, Teresa i Hildegarda

18:00 + Albin Kirkowski (1 r. śm.), matka Helena Kirkowska (r. śm.)

Piątek, 13 maja 2022 r.

07:00 + Stanisław i Władysław Hirth

18:00 + Bronisław Obercich, rodzice Franciszka i Józef Derc, siostra Zofia, bracia Jan i Leopold, Halina Derc

Sobota, 14 maja 2022 r.

06:15 + Rodzice Gertruda i Brunon Mroch, siostra Halina

18:00 + Z rodziny Adrian i Marzejon

Niedziela, 15 maja 2022 r. V Wielkanocna

07:00 + Anna i Paweł Felkner, córka Ewa, synowa Zdzisława

08:30 + Mąż, ojciec i dziadek Jan, brat Brunon, szwagrowie Jerzy i Franciszek (dn. ur.)

10:00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i opiekę MB dla męża Ignacego w 70-te urodziny

12:00 + Rodzice Anna i Stefan Lieske

18:00 + Rodzice Teodora i Jan Licau

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…