Drukuj

 

Szczęść Boże,

w tej zakładce będą pojawiać się informację dotyczące przygotowania do bierzmowania w roku 2021.

AKTUALIZACJA 22.11.2020

Przypominam o obowiązku obecności na mszy świętej niedzielnej oraz odbieraniu materiałów zgodnie z podanym kalendarium. Młodzież ma obowiązek śledzić informacje na grupie. Poniżej załączam formularz usprawiedliwnia, przy czym pamiętamy, że druga nieusprawiedliwiona nieobecność powoduje przełożenie przygotowania na przyszły rok. 

USPRAWIEDLIWIENIE

…………………………………………………………………………

(imię i nazwisko kandydata)

 

Proszę o usprawiedliwienie nieobecności na spotkaniu / na mszy świętej niedzielnej w dniu

………………………………….

 

z powodu ……………………………………………………………………………………………………………………………….

 

data: …………………………

 

podpis kandydata: ……………………………………

 

podpis rodzica/opiekuna prawnego: …………………………………

 

 

AKTUALIZACJA: 14 listopada 2020

Proszę, aby młodzież która jeszcze nie dołączyła do grupy na Facebooku zrobiła to ostatecznie do niedzieli, 15 listopada - nazwa grupy: "Bierzmowanie 2021 w Starzynie", trzeba wysłać prośbę i poczekać na dołączenie..

W NIEDZIELĘ, 15 LISTOPADA, JEST OSTATNI DZIEŃ ODDAWANIA KART ZGŁOSZENIOWYCH DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. PO TYM TERMINIE NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI ZAPISÓW.

Znajomość zasad i pilnowanie terminów należy do młodzieży przy drobnym wsparciu rodziców na początku. W mocy pozostają zasady podpisane przy zgłoszeniu. Poniżej kilka spraw organizacyjnych na czas obostrzeń związanych z pandemią:

1. Na razie spotkania w formie online na grupie „Bierzmowanie 2021 w Starzynie” na Facebooku będą się odbywały tak długo jak pozostaną w mocy obostrzenia związane z liczbą osób mogących jednocześnie przebywających w świątyni. W momencie, gdy sytuacja się zmieni od najbliższego spotkania będziemy się spotykali w kościele po mszy św. o g. 18.00.

2. W formie online spotkania odbywają się o g. 19.30.

3. Do końca roku spotkania są zaplanowane w następujące niedziele: 22 listopada, 6 grudnia, 20 grudnia.

4. Niedziele, w które nie ma wyznaczonych spotkań wieczornych, proszę aby wykorzystać na zrobienie pracy, o którą będę prosił na spotkaniu.

5. Proszę, aby każdy osobiście (młodzież bierzmowana) odebrał ode mnie materiały z minionego spotkania w formie zdalnej w kolejną niedzielę: przychodzimy po mszy świętej do kancelarii i odbieramy imienne materiały - jest to forma sprawdzenia obecności na mszy świętej, oczywiście tylko namiastka - we wszystkim można oszukać, ale przecież nie warto. A więc odbieramy materiały w następujące niedziele: 15 listopada, 29 listopada, 13 grudnia, 27 grudnia. W materiałach będzie również umieszczona praca do wykonania samodzielnie. MATERIAŁÓW NIE ODBIERAJĄ ZA NIKOGO RODZICE LUB KOLEDZY/KOLEŻANKI - materiały odbieramy osobiście.

6. Wykonaną pracę domową przynosimy w kolejną niedzielę w taki sam sposób jak odbieraliśmy materiały - imiennie podpisana.

7. Każdy jest odpowiedzialny za zadbanie o to, by na czas spotkań online znajdować się w miejscu z dostępem do internetu, gdzie można bez przeszkód wziąć udział w spotkaniu.

8. W niedzielę, 22 listopada, odbędzie się akcja „Duchowej adopcji młodzieży” – kartoniki z imionami będziemy rozdawać z młodzieżą przy wyjściu z kościoła.

Pozdrawiam, 
ks. Krzysztof

 

AKTUALIZACJA, 7 listopada

W związku z nowymi obostrzeniami związanymi również z liczbą osób przebywających w świątyniach spotkanie w dniu 8 listopada będzie miało charakter zdalny o g. 19.30. Proszę najpierw dołączyć do grupy utworzonej na Facebooku "Bierzmowanie 2021 w Starzynie" [aktywna od niedzieli]. Więcej informacji podam w czasie spotkania.

Pozdrawiam,

ks. Krzysztof