Start Aktualności "Zupełnie wyjątkowy kalendarz adwentowy"
niedziela, 29 listopad 2020

Zapraszamy do udziału w projekcie "Zupełnie wyjątkowy kalendarz adwentowy"

Poniżej kilka informacji

1. Forma rodzinnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia połączona z zabawą.

2. W projekcie może wziąć udział każda rodzina zamieszkująca teren Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Starzynie, przy czym każda z osób może należeć tylko do jednej rodzinnej drużyny.

3. Przez „rodzinę” w świetle regulaminu projektu rozumie się wspólnotę najbliższych wstępujących i zstępujących – tzn. dziadkowie, rodzice i dzieci (regulamin nie akceptuje grup rodzinnych złożonych z kuzynostwa). W projekcie nie muszą brać udziału wszyscy członkowie rodziny, ale w każdym zadaniu muszą brać udział osoby podane w zgłoszeniu.

4. Każdego dnia adwentu – począwszy od 30 listopada (poniedziałek) – na naszej stronie facebookowej (facebook.com/parafiastarzyno) będzie pojawiało się nowe zadanie adwentowe do wykonania dla całej rodziny. Za nowy dzień uznaje się rozpoczęcie nowej doby.

5. Zadanie należy uwiecznić na zdjęciu, a zdjęcie według wskazówek przesłać poprzez stronę na facebooku lub maila ( )- czas na wykonanie i przesłanie zadania jest do północy.

6. Każde zadanie to określona liczba punktów.

7. Po każdym tygodniu na naszej stronie facebookowej pojawiać się będzie lista z ogólną liczbą punktów (bez nazwisk, a jedynie z wybraną nazwą podaną w zgłoszeniu).

8. Podsumowanie projektu nastąpi w 2. Dzień Świąt Bożego Narodzenia podczas mszy świętej o g. 12.00.

9. Zgłoszenia przyjmujemy od 1. Niedzieli Adwentu – 29 listopada – poprzez wiadomość na naszym facebooku (facebook.com/parafiastarzyno) lub adres mailowy ( ) . Koniecznie proszę poczekać na informację zwrotną. Zapisy trwają przez cały pierwszy tydzień, ale zdania można wykonywać dopiero po zgłoszeniu rodziny.

10. W zgłoszeniu prosimy o podanie nazwiska rodziny, ilości osób, miejscowości oraz wybranej przez siebie nazwy, która będzie używana na liście ogólnej z punktami.

11. Na pierwsze trzy rodziny, które osiągną najwyższą liczbę punktów przygotowaliśmy rodzinne nagrody.

12. Razem przygotujmy się na świętowanie najważniejszych urodzin w historii świata.

 

Media

Czytany 1183 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Artykuły z dnia
« Sierpień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…