Start Aktualności Czerwcowe zmiany kapłanów w naszej archidiecezji
środa, 10 czerwiec 2020
Czerwcowe zmiany kapłanów w naszej archidiecezji
gdansk.gosc.pl

Czerwiec tradycyjnie jest miesiącem zmian miejsc posługi kapłanów w archidiecezji gdańskiej.

W ubiegły poniedziałek abp Sławoj Leszek Głódź wręczył kapłanom nominacje. Pochodzący z naszej parafii ks. kan. Sławomir Drzeżdżon dotychczas posługujący duszpastersko w parafii pw. św. Brygidy w Gdańsku, został mianowany administratorem parafii pw. Trójcy Świętej w Gdyni-Dąbrowej. Natomiast ks.  Krzysztof Nowak (były wikariusz w Starzynie, którego gościliśmy w ubiegłym roku z wizytą) dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Żelisławkach, został mianowany proboszczem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gdańsku-Migowie.

Kolejne dekrety dotyczące zmian metropolita gdański wręczył kapłanom w miniony wtorek. Spotkanie w seminaryjnej auli Jana Pawła II rozpoczęło się wspólną modlitwą wszystkich przybyłych kapłanów. Następnie abp S. L. Głódź wręczył księżom dekrety do nowych zadań, które podejmą od 1 lipca. Zmiany nie ominęły również naszej starzyńskiej parafii. Nasz obecny wikariusz, ks. Sebastian Reszke od 1 lipca został skierowany do posługi w parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie. Natomiast nowym duszpasterzem w naszej parafii zostanie ks. Krzysztof Sieniawski.

Pełna lista zmian i nominacji dostępna jest na internetowej stronie Gościa Niedzielnego.

(0 głosów)
Artykuły z dnia