1. Dzisiaj w naszej parafii msze święte prymicyjne o godz. 11.00 i 15.00 poprowadzi ks. Michał Kollek z parafii swarzewskiej ze zgromadzenia księży Salezjanów, który udzieli błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki – kolekta z tych dwóch mszy świętych przeznaczona jest dla ks. Prymicjanta.
  2. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, a szczególnie czterech ołtarzy do których pielgrzymowaliśmy. Dzieciom i młodzieży, służbie ministranckiej, Żywemu Różańcowi oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości serdeczne Bóg zapłać. Do piątku włącznie trwa oktawa uroczystości, zakończona świętem NSPJ. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post – w ten także dzień poświęcimy wianki.
  3. Dzieci wraz z opiekunami i rodzicami z parafii Św. Antoniego z Gdańska Brzeźna serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do ich przyjęcia w naszej parafii w minioną środę.
  4. Trwa czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe każdego dnia piętnaście minut przed rozpoczęciem mszy świętej wieczornej.
  5. Dziękujemy naszym pielgrzymom, którzy w minioną sobotę i niedzielę licznie nawiedzili Kalwarię Wejherowską w uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  6. W biurze parafialnym nabyć można jeszcze książkę o dziejach szkolnictwa powszechnego na ziemi starzyńskiej w cenie 50 zł.
  7. Obchodzimy dzisiaj w kościele święto Dziękczynienia i beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki. Po mszy świętej jak co roku będzie można złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrznośći Bożej – serdeczne Bóg zapłać.
  8. W najbliższą sobotę święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – odpust o godz. 11.00 obchodzi parafia w Leśniewie. W niedzielę zaś – w święto Antoniego z Padwy o godz. 11.00 odpust obchodzi parafia w Karwii.
  9. W piątek o godz. 10.00 w Katedrze Oliwskiej święcenia diakonatu, a w sobotę o godz. 10.00 święcenia kapłańskie w naszej Archidiecezji – otaczajmy nowych kapłanów i diakonów naszą serdeczną modlitwą.
  10. W najbliższą niedzielę drugie czuwanie fatimskie w tym roku, w którym będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Radoszewa i Parszkowa. O godz. 17.30 różaniec fatimski, następnie msza święta i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej.
  11. Do nabycia nowy Gość Niedzielny.
    • II-ga: Marcin Franciszek Klein, zam. Świecino 20 i Agnieszka Anna Bianga, zam. Połchówko 6/2
  13. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcm Starzyna ul. Długa strona nieparzysta nr 5 – 15, a na sobotę na godz. 7.30 prosimy mieszkańców Starzyna Długa strona parzysta nr 17 – 30

Najnowsze w aktualnościach

• czwartek, 14 wrzesień 2017 23:57
    Wstydliwa cisza

Poprosiliśmy ks. Tadeusza Semmerlinga, aby napisał kilka zdań do parafialnego biuletynu "Głos MIchała Archanioła", na temat swojej pracy w Brazylii. Dzisiaj publikujemy go na stronie wraz ze zdjęciami.

• sobota, 15 kwiecień 2017 16:34
    Koncert charytatywny "Życie cudem jest"

Parafia pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku zaprasza na Wielkanocny Koncert Uwielbieniowy "Życie cudem jest", podczas, którego będą zbierane datki na rehabilitację dwójki chorych dzieci: Wiktorię Krzebietke i Tymoteusza Gojke.

• piątek, 27 styczeń 2017 19:21
    Akcja "Pomóż Januszowi i Innym"

Trwa akcja "Pomóż Januszowi i Innym" fundacji DKMS wspierającej chorych na białaczkę.

• czwartek, 14 wrzesień 2017 23:57
    Wstydliwa cisza

• sobota, 15 kwiecień 2017 16:34
    Koncert charytatywny "Życie cudem jest"