Start Publikacje "Głowę trzeba nosić wysoko"

Autor: ks. Rafał Starkowicz
Zespół redakcyjny: Agata Lesicka, Agnieszka Lesicka, ks. Jan Plottke, Marzena Siedlikowska
Wydawnictwo: Hurtownia Książek i Dewocjonaliów "Św. Paweł", Gdańsk 2017
Stron: 319
ISBN: 978-83-937295-2-4

Bogato ilustrowana, wydana na papierze kredowym publikacja opisująca życie i losy kapitana Zbigniewa Sulatyckiego- kapitana żeglugi wielkiej, patrioty, działacza katolickiego odznaczonego w 2016 roku Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Książka zawiera słowo wstępne Abp Sławoja Leszka Głódzia, podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich opisuje historię życia kapitana, natomiast druga zawiera wywiady ze znanymi Polakami, takimi jak m.in.: Bp Antoni Pacyfik Dydycz, Premier Jarosław Kaczyński, Premier Jan Olszewski, Minister MSWiA Joachim Brudziński, Ojciec dr Tadeusz Rydzyk CSsR, na temat osoby kapitana Sulatyckiego i jego wpływu na polski interes gospodarczy, a także kształtowanie patriotycznych postaw młodego pokolenia.

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

• czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.