Start Parafia Obiekty parafialne Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Werblini

Kaplica p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa została zbudowana w 1949 roku za własne środki i na własnej działce przez rolnika Jóżefa Śliwińskiego (ojciec † ks. bp Andrzeja Śliwińskiego). Ufundował on ją jako akt dziękczynny za przeżycie czasów okupacji.  W 1949 roku kaplica została poświęcona przez administratora parafii Starzyńskiej ks. Pawła Wermtera.

Kaplica znajduje się pośrodku wioski na działce o areale 0,02ha. Wykonany z marmuru ołtarz główny przedstawia Najświętsze Serce Pana Jezusa. W 1989 roku do kaplicy dobudowano zakrystię – prace te wykonali mieszkańcy Werblini w czynie społecznym.  W 1995 roku w kaplicy wykonano ołtarz posoborowy. Fundatorem i wykonawcą był parafianin Franciszek Lietzau z Werblini.

Suma odpustowa odprawiana zostaje przy licznym udziale parafian 16 sierpnia w dzień Świętego Rocha – patrona wioski.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.