Wieś ta leży w odległości 4 km na zachód od Starzyna nad brzegami rzeki Czarna. Pierwsze wzmianki na temat tej miejscowości pochodzą z 1180 i 1220 roku. Jej nazwa wywodzi się najprawdopodobniej od rycerskiego rodu Sulis. W latach kolejnych nazwa wsi przybierała różne nazwy: Suleczicz, Suliczicze, Szoliczicz, Suliczyce. Obecna nazwa Sulicice została nadana w roku 1934. Cała posiadłość należała do około XVIII wieku do znanej kaszubskiej szlachty Sulickich. Na przestrzeni lat posiadłość ta zmieniała właścicieli. W 1901r. wieś kupił Juliusz Weise wraz z XIX-wiecznym pałacem eklektycznym – nawiązującym do formy tzw. willi włoskiej. Pałac ten został wybudowany na miejscu wcześniejszego dworu wraz z ceglano-kamienną oborą i spichlerzem. Obecnie pałac stanowi własność prywatną. Na południu od pałacu, na opadającym stoku, znajduje się ogród z resztkami starodrzewu, w skład którego wchodzą: lipy, jesiony, kasztanowce, buki i graby. Na terenie ogrodu znajduje się klonowo-jesionowa aleja dojazdowa, u podnóża której znajduje się prostokątny staw.

Na obrzeżach miejscowości znajduje się pomnik pięciu poległych 4 marca 1945 roku partyzantów TOW „Gryf Pomorski”.

W 2005 roku została wybudowana nowa kapliczka Matki Boskiej, której pomysłodawcą był (ówcześnie jeszcze jako kleryk) ks. Bogdan Pulczyński. 8 września 2005 roku została odprawiona msza święta, którą sprawował ks. Proboszcz Jan Plottke, na której odbyło się poświęcenie kapliczki i nadanie patrona wiosce – Papieża Jana Pawła II.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.