Wieś ta leży w odległości 3 km na północ od Starzyna. W trakcie swoich dziejów miejscowość przybierała różną nazwę: Parskau, Parskaw, Parzkaw, Parszkowa, Parschkau. W 1934 roku ostatecznie przyjęła nazwę Parszkowo.

W XV wieku wieś ta była własnością rycerską, należącą do rodziny Parszkowskich. W latach 1922-1939 właścicielem miejscowości był major lotnictwa i poseł na sejm Zygmunt Tebinka. W Parszkowie znajduje się dworek zbudowany ok 1880 roku przez rodzinę Koziczkowskich. Za tym dworkiem, w kierunku północnym znajduje się nieduży park z założoną na początku XIX wieku aleją. Z dawnego folwarku zachowały się jedynie dwa budynki.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

• czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.