Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkopostną - 04.03.2018r.
 1. Dzisiaj w czasie mszy o godz. 12.00 modlimy się razem z Bractwem Brewiarza Świętego.
   
 2. Trwa Wielki Post. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.30 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00,  a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 10 zł.
   
 3. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic biurze parafialnym. Na plebanię przynosić już można trwałe środki żywności, które zostaną przekazane najbiedniejszym – specjalna zbiórka będzie miała miejsce tradycyjnie we Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
   
 4. W tym tygodniu w piątek ks. proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, a ks. Sebastian w sobotę.
   
 5. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie pierwszej grupy dzieci pierwszokomunijnych, a o godz. 10.00 spotkanie dla grupy drugiej dzieci pierwszokomunijnych. O godz. 11.00 w sobotę spotkanie dla scholi.
   
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Szymon Bronisław Głowienke i Aneta Maria Wachowiak z par. Starzyno.
  • I-sza: Adam Józef Chmiel z par. Starzyno i Paulina Arkadia Hirsch z par. Wielbark.
    
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Klonowej, Brzozowej, Topolowej i Dębowej ze Starzyna a na sobotę po mszy porannej o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Mechowskiej i Dominikańskiej ze Starzyna.
   
 9. W niedzielę 18 marca rozpoczną się rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa. 23 marca po mszy świętej o godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Starzyna w intencji wszystkich wiernych zmarłych. 23 marca mszą świętą o godz. 20.00 w Jastrzębiej Górze rozpocznie się Nocna Droga Krzyżowa na Hel. 24 marca w sobotę o godz. 9.00 spowiedź święta wiekopostna z udziałem spowiedników z parafii dekanatu żarnowieckiego. 25 marca w Palmową Niedzielę odbędzie się promocja książki autorstwa Jana Pawła Dettlaffa, poświęconej historii parafii Starzyńskiej i Mechowskiej – po południu o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie autorskie w Mechowej. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy w Pucku za pomoc i zaangażowanie w wydanie tej książki. Serdecznie dziękujemy za prace przy drzwiach kościoła panom Andrzejowi i Tomaszowi Ellwart, Waldemarowi i Adrianowi Okoń i Edwardowi i Piotrowi Groen. Od poniedziałku do soboty wchodzimy do kościoła bocznym wejściem.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

 • czwartek, 30 sierpień 2018
  Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

  W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.