Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą - 11.02.2018r.
  1. Dzisiaj w kościele, we wspomnienie MB z Lourdes Międzynarodowy Dzień Chorych – jutro po mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

2. W sobotę o godz. 10.00 na plebanii spotkanie dla scholki, a w niedzielę po mszy o godz. 10.00 dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy o godz. 12.00 dla  dzieci pierwszokomunijnych.

3. Ks. Arcybiskup Metropolita Sławoj Leszek Głódź udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii we wtorek 22 maja o godz. 18.00.

4. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie (o godz. 13.30), Starzynie i w Werblini. Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy w miesiącach lutym i marcu do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali.

5. Dzisiaj nabyć można książkę ks. Rafała Starkowicza, poświęconą kpt. Zbigniewowi Sulatyckiemu w cenie 30 zł.

6. We środę Popielec – rozpoczęcie czasu Wielkiego Postu. Msze święte o godz. 7.00, 10.00, 17.00, 18.00 i 19.00 z obrzędem posypania głów popiołem – w tym dniu obowiązuje ścisły post. Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do podejmowania postanowień, szczególnie abstynencji. Drogi Krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, 16.30 w Werblini, 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale od przyszłej niedzieli w Starzynie  o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 8.30.

7. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Osiedle Leśne ze Starzyna a na sobotę po mszy porannej o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Cichej i Bukowej ze Starzyna.

9. Z naszej parafii pożegnaliśmy śp. Bronisławę Pranga, lat 89 ze Starzyńskiego Dworu.
  • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.