Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zwykłą - 14.01.2018r.
  1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Dzień Migranta i Uchodźcy. Rok 2018 poświęcony jest św. Stanisławowi Kostce, Patronowi młodzieży polskiej. Od czwartku rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.

2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się przedstawienie pt. „A komu ja służył będę” w wykonaniu „Kukiełkowego Bractwa” pod przewodnictwem p. Elżbiety Sikora-Jędrzejewskiej.

3. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym odbierać można świece na uroczystość pierwszokomunijną w cenie 25 zł.

4. W przyszła niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 10.00 i 12.00 z repertuarem Bożonarodzeniowym i kaszubskim wystąpi Towarzystwo Śpiewacze im. Jana Trepczyka z Wejherowa.

5. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
    • Poniedziałek – Starzyno ul. Osiedle Leśne (od godz. 13.00), Bukowa (od godz. 15.00), Cicha (od godz. 16.30) i Polna (od godz. 18.30),
    • Wtorek – Starzyno ul Żarnowiecka (od godz. 13.00),
    • Środa – Starzyno Cegielnia (od godz. 13.00), Mechowska (od godz. 14.00), Głuszewo (od godz. 15.00), Dominikańska (od godz. 15.30), Klonowa (od godz. 17.00), Brzozowa (od godz. 19.00), Topolowa i Dębowa (od godz. 20.00),
    • Czwartek – Starzyno ul. Nowy Świat (od godz. 13.00),
    • Piątek – Starzyno ul. Lipowa strona nieparzysta (od godz. 14.00), Lipowa parzysta (od godz. 15.00), Trzy Gracki (od godz. 19.00),
    • Sobota – Starzyno ul. Pucka i Ogrodowa (od godz. 8.00), Spokojna (od godz. 9.30), Słoneczna (od godz. 11.00),

6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.