Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zwykłą - 14.01.2018r.
 1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Dzień Migranta i Uchodźcy. Rok 2018 poświęcony jest św. Stanisławowi Kostce, Patronowi młodzieży polskiej. Od czwartku rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.
   
 2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się przedstawienie pt. „A komu ja służył będę” w wykonaniu „Kukiełkowego Bractwa” pod przewodnictwem p. Elżbiety Sikora-Jędrzejewskiej.
   
 3. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym odbierać można świece na uroczystość pierwszokomunijną w cenie 25 zł.
   
 4. W przyszła niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 10.00 i 12.00 z repertuarem Bożonarodzeniowym i kaszubskim wystąpi Towarzystwo Śpiewacze im. Jana Trepczyka z Wejherowa.
   
 5. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
  • Poniedziałek – Starzyno ul. Osiedle Leśne (od godz. 13.00), Bukowa (od godz. 15.00), Cicha (od godz. 16.30) i Polna (od godz. 18.30),
  • Wtorek – Starzyno ul Żarnowiecka (od godz. 13.00),
  • Środa – Starzyno Cegielnia (od godz. 13.00), Mechowska (od godz. 14.00), Głuszewo (od godz. 15.00), Dominikańska (od godz. 15.30), Klonowa (od godz. 17.00), Brzozowa (od godz. 19.00), Topolowa i Dębowa (od godz. 20.00),
  • Czwartek – Starzyno ul. Nowy Świat (od godz. 13.00),
  • Piątek – Starzyno ul. Lipowa strona nieparzysta (od godz. 14.00), Lipowa parzysta (od godz. 15.00), Trzy Gracki (od godz. 19.00),
  • Sobota – Starzyno ul. Pucka i Ogrodowa (od godz. 8.00), Spokojna (od godz. 9.30), Słoneczna (od godz. 11.00),
    
 6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

 • czwartek, 30 sierpień 2018
  Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

  W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.