Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 07.01.2018r. - CHRZEST PAŃSKI
  1. Dzisiaj Słowo Boże głosi ks. proboszcz Andrzej Buja – kolekta na budujący się kościół w Ostrowie.

2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 modlimy się z Bractwem Brewiarza Świętego.

3. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się przedstawienie  pt. „A komu ja służył będę” w wykonaniu „Kukiełkowego Bractwa” pod przewodnictwem p. Elżbiety Sikora-Jędrzejewskiej.

4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. Przy wyjściach nabyć można kalendarze liturgiczne na 2018 rok w cenie 5 zł. i płyty zespołu seminaryjnego w cenie 10 zł.

5. Trwa kolęda. Ofiary jak co roku przeznaczamy na polisę ubezpieczenia kościołów, obiektów parafialnych i cmentarza, a także nasze zobowiązanie wobec Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
    • Poniedziałek – Werblinia ul. Kaszubska od p. Zielke (od godz. 14.00) i od p. Budzisz (od godz. 15.00),
    • Wtorek – Werblinia ul. Św. Rocha, Lipowa i Słoneczna z obydwóch stron (od godz. 14.00),
    • Środa – Werblinia ul. Kościelna i Nowa (od godz. 14.00),
    • Czwartek – Werblinia ul. Spokojna (od godz. 14.00), ul. Szkolna (od godz. 15.30) i Jabłoniowa (od godz. 17.00),
    • Piątek – Starzyno ul. Długa od Plebani do Kapliczki przy ul. Mechowskiej (od godz. 14.00), od Apteki do Plebani (od godz. 15.00) i ul. Spółdzielców (od godz. 19.00),
    • Sobota – Starzyno ul. Długa od Kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki (od godz. 8.00),

6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.