Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na Niedzielę Najświętszej Rodziny 28-12-2014
  1. W dzisiejszą niedzielę Najświętszej Rodziny w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i o godz. 12.00 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa.
  2. W przyszłą niedzielę gościmy ks. proboszcza Andrzeja Buję z Ostrowa – kolekta na rzecz budującego się kościoła.
  3. W tym tygodniu dni eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek miesiąca – odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi, o godz. 16.00 spowiedź święta w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie, w sobotę wyjątkowo nie będzie ani katechezy, ani Apelu Jasnogórskiego.
  4. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę – plan na najbliższe dni jest następujący: • 29 grudzień – poniedziałek – Werblinia: ulica Żarnowiecka od strony p. Dettlaff, Licau i Muddlaff, Krótka, Polna, Nowy Świat (od godz. 14.00), • 30 grudzień – wtorek – Werblinia ulica św. Rocha, Lipowa, Szkolna i Słoneczna (od godz. 14.00), • 02 styczeń - piątek – Werblinia ulica Nowa, Relaksacyjna i Kościelna (od godz. 14.00), • 03 styczeń – sobota – Werblinia ulica Kaszubska z obydwóch stron (od godz. 9.00). Ofiary z kolędy przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań wobec Domu Samotnej Matki w Gdańsku, Funduszu Misyjnego, Kurii Biskupiej, Seminarium Duchownego i polisy ubezpieczenia budynków parafialnych i cmentarza na przyszły rok.
  5. Rodzina Różańcowa wraz ze Starzynianką zaprasza na zabawę karnawałową w sobotę 24 stycznia w godz. 20.00 – 4.00. Koszt udziału 50 zł od osoby. W cenie kolacja, ciasto, przekąski i orkiestra. Zgłoszenia w Starzyniance i na plebanii.
  6. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
  7. Do nabycia Gość Niedzielny. Tylko do końca roku przyjmujemy w biurze parafialnym zgłoszenia na wypominki roczne. W biurze parafialnym nabyć można nowy śpiewnik Pielgrzymki Kaszubskiej w cenie 10zł.
  8. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie i dekorację świąteczną mieszkańcom Starzyna ul Nowy Świat strona parzysta, a o sprzątanie w sobotę prosimy mieszkańców ul. Długiej od kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki. Bóg zapłać 157 rodzinom za doroczną ofiarę na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych. Bóg zapłać za ofiary z dzisiejszej ostatniej niedzieli IV kwartału na śmieci z cmentarza.
  • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.