Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu - 14-12-2014 r.
 1. Trwa święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 16.30 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. W najbliższą sobotę w godz. 9.00 – 10.00 spowiedź przedświąteczna z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii – prosimy serdecznie o skorzystanie z tej możliwości.
 2. Tradycyjnie, jak co roku w Zespole Szkół w Starzynie dnia 15 grudnia tj. poniedziałek odbędzie się spotkanie opłatkowe dla seniorów. Początek o godz. 16.00 – w programie dzielenie się opłatkiem, poczęstunek, wspólne śpiewanie kolęd, występ pań z KGW ze Starzyna.
 3. Dzisiaj o godz. 13.15 msza święta i spotkanie opłatkowe Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę w parafii św. Piotra i Pawła w Pucku.
 4. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. Tylko do końca roku przyjmujemy w biurze parafialnym zgłoszenia na wypominki roczne. W biurze parafialnym nabyć można nowy śpiewnik Pielgrzymki Kaszubskiej w cenie 10zł.
 6. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 12.00 dzieci przedstawią misterium Bożonarodzeniowe.
 7. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Starzyna z ul. Długa od Apteki do plebani po obydwóch stronach, a o sprzątanie kościoła, na godz. 7.30 w sobotę serdecznie prosimy mieszkańców Starzyna ul. Długa od plebani do kapliczki przy ul. Mechowskiej.
 8. Bóg zapłać 151 rodzinom za doroczną ofiarę na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych.
 9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariolę Pupp z domu Szeiba, lat 41, pochodzącą z parafii starzyńskiej, a mieszkającą w Żelistrzewie – pochowana została w czwartek na parafialnym cmentarzu i Zofię Brzeską, lat 80 z Sulicic.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.