Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 23.11.2014
  1. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok kościelny – za tydzień zaczynamy czas Adwentu.
  2. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą – w biurze parafialnym odbierać można zamówione świece w cenie 25 zł.
  3. 7-go grudnia we współpracy z Zespołem Szkół w Starzynie odbędą się tradycyjnie Mikołajki – serdecznie prosimy wszystkie rodziny o przynoszenie na plebanię słodyczy do dnia 4-go grudnia.
  4. Zapraszamy serdecznie mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się w modlitwę różańcową za chrześcijan prześladowanych do zgłaszania się w zakrystii po mszach świętych.
  5. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
    • I-sza: Michał Witold Goyke ze Sławoszyna i Lucyna Brygida Zielke z Werblini.
  7. Do nabycia jest nowy Gość Niedzielny.
  8. Dzisiaj odpust parafialny obchodzi Krokowa ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
  9. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Starzyna z ul. Spółdzielców i Polnej, a o sprzątanie kościoła, na godz. 7.30 w sobotę serdecznie prosimy mieszkańców Starzyna ul. Nowy Świat strona nieparzysta nr 5 - 19.
  10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Erwina Żaczek, lat 72 z ul. św. Rocha z Werblini.
  • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.