Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą - 16-11-2014 r.
  1. Bóg zapłać za ofiary, przeznaczone dla wspólnot chrześcijańskich w Syrii w kwocie 478,50 zł.
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy we wtorek włączyli się w modlitwę w intencji Ojczyzny i wywiesili flagi narodowe.
  3. Dzisiaj w naszej ojczyźnie wybory samorządowe w godzinach 7.00 – 21.00.
  4. 7-go grudnia we współpracy z Zespołem Szkół w Starzynie odbędą się tradycyjnie Mikołajki – serdecznie prosimy wszystkie rodziny o przynoszenie na plebanię słodyczy do dnia 4-go grudnia.
  5. Zapraszamy serdecznie mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się w modlitwę różańcową za chrześcijan prześladowanych do zgłaszania się w zakrystii po mszach świętych.
  6. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
  7. Zapowiedzi przedślubne: III-cia: Karol Wojciech Janowski ze Śliwic i Natalia Anna Bulczak z Radoszewa.
  8. Do nabycia Gość Niedzielny. U pana Leopolda nabyć można kalendarze z Ojcem Świętym Franciszkiem na przyszły rok w cenie 5 zł.
  9. W przyszłą niedzielę odpust parafialny obchodzi Krokowa ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
  10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Starzyna z ul. Krótkiej i Kościelnej, a o sprzątanie kościoła, na godz. 7.30 w sobotę serdecznie prosimy mieszkańców Starzyna ul. Spółdzielców i Polnej.
  • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.