Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Dzień Zaduszny - 2-11-2014r.
 1. Gościmy dzisiaj na mszach świętych o godz. 10.00 i 12.00 chór "Morzanie" z Kosakowa – przy głównym wyjściu nabyć można płytę zespołu, nagrywana w naszym parafialnym kościele.
 2. Dzisiaj Dzień Zaduszny - msza święta o godz. 18.00 – w intencji zmarłych w ostatnim roku – prosimy o przyniesienie zniczy przez rodziny, które pożegnały w tym roku swoich zmarłych i ustawienie ich przy paschale. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, a szczególnie p. Lewickim z Trzech Gracek, panu Leopoldowi i młodzieży z Zespołu Szkół w Starzynie z panem Maciejem Nowakiem za nieustanną troskę o cmentarz parafialny. Dziękujemy za zadbanie o groby i kwatery opuszczone. Do 8-go listopada uzyskiwać można odpust zupełny dla dusz czyśćcowych przez przyjęcie komunii świętej, nawiedzenie cmentarza i modlitwę tam w intencjach Ojca Świętego.
 3. Każda parafia naszej Archidiecezji jeden dzień w roku przeznacza na adorację i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem dla nas dzień ten wypada w najbliższą środę. Prosimy o czuwanie w następującym porządku: 8.00 – Parszkowo, 9.00 – Połchówko, 10.00 – Werblinia, 11.00 – Radoszewo, 12.00 – Żywy Różaniec, 13.00 – Starzyński Dwór, 14.00 – Sulicice, 15.00 – Kłanino, 16.00 – Starzyno, 17.00 – adoracja indywidualna. Prosimy o obecność osób, które mogą ten czas poświęcić na modlitwę w intencji nas wszystkich i o odmówienie przez poszczególne grupy części Różańca Świętego.
 4. We czwartek godzina święta adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii. W piątek – pierwszy miesiąca – spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00, a w Starzynie od godz. 17.00 – ks. proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami świętymi. W sobotę rano ks. Wojciech odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, o godz. 20.40 katecheza – Przykazania Kościelne V, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 5. Spotkania różańcowe dzisiaj w Połchówku o godz. 13.30, a o godz. 14.30 w Starzyńskim Dworze – w przyszłą niedzielę spotkania w Kłaninie, w Werblini i w Starzynie.
 6. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Michał Warras z Werblini i Karolina Klinkusz z Orla.
  • I-sza: Karol Wojciech Janowski ze Śliwic i Natalia Anna Bulczak z Radoszewa.
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. U pana Leopolda nabyć można kalendarze z Ojcem Świętym Franciszkiem na przyszły rok w cenie 5 zł.
 9. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci, przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej.
 10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Starzyna z ul. Osiedle Leśne, a o sprzątanie kościoła, na godz. 7.30 w sobotę serdecznie prosimy mieszkańców Starzyna ul. Cichej i Bukowej. Bóg zapłać 107 rodzinom za doroczne ofiary na rzecz dalszych prac inwestycyjnych i remontowych. W najbliższym czasie zamontowany zostanie elektroniczny rzutnik, wyświetlający teksty pieśni.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.