Start Aktualności Schola parafialna
czwartek, 19 październik 2017

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).

chola - to grupa ludzi, których jednoczy idea wyśpiewywania i uwielbiania Boga śpiewem. Jest to przede wszystkim wspólne uczestnictwo w Eucharystii, wspólna modlitwa, animowanie śpiewu oraz odpowiedzialność za wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej w każdą sobotę o godzinie 10.00 na plebanie, aby uczyć się nowych piosenek, czasami łącząc śpiew z pokazywaniem i dobrą zabawą. Zapraszamy do współpracy także osoby starsze, zwłaszcza grające na instrumentach, które chcą poświęcić swój czas i podzielić się talentem otrzymanym od Boga. Ideą naszej scholki ma być ubogacanie Eucharystii, angażowanie dzieci do śpiewania z wykonywaniem pewnych gestów, rozwijania talentów muzycznych, kształcenie słuchu, ale przede wszystkim radosne przeżywanie swojej wiary.

Ad maiorem Dei gloriam.

(2 głosów)
Artykuły z dnia
« Sierpień 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.